Realizacja projektu pt. „Migolandia – mały gest, wielka komunikacja” rozpoczyna się w październiku, a zakończy w czerwcu. Projekt skierowany jest do uczniów klas 1–3, ich nauczycieli oraz rodziców. Jego głównym celem jest wsparcie dzieci w rozwoju komunikacji i integracji w grupie, wyposażenie dorosłych w praktyczne narzędzia wspierające, porozumiewanie się oraz budowanie mostów między dziećmi mówiącymi i niemówiącymi. „Migolandia” wspiera rozwój komunikacji u dzieci z trudnościami werbalnymi poprzez wykorzystanie języka migowego (PJM), piktogramów oraz metod STEAM. Warunkiem pełnego udziału w projekcie jest wykonanie i przetestowanie co najmniej czterech z pięciu scenariuszy zajęć udostępnionych w jego ramach. Projekt w naszej placówce prowadzą:Justyna Górska-Fryt, Karolina Nowacka-Pawlak oraz Aleksandra Kozanowska
Podczas pierwszego spotkania uczniowie poznali głównego bohatera projektu - Migotka, poprzez wysłuchanie ilustrowanej bajki i ułożenie puzzli. Następnie wykonali różne eksperymenty, które pozwoliły poznć im tajemniczy świat ukryty w liściach, orzechach, szyszkach i kasztanach. Odkryli też tajemnice wiatru i sprawdzili, jak działa on na różne przedmioty, używając suszarki do włosów. Na zakończenie wszyscy uczyli się choreografii do piosenki „Witaj Migotku”.
„Migotek i rodzinne drzewo wspomnień”
W dniu 4 lutego uczniowie młodszych klas naszego Ośrodka zrealizowali kolejną misję z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego- "Migolandia- mały gest, wielka komunikacja." Podczas zajęć dzieci wysłuchały STEM Story, bajki wprowadzającej w temat, a następnie świetnie poradziły sobie z odpowiadaniem na pytania do tekstu. Nie zabrakło także zadań matematycznych: rozwijaliśmy rozumienie liczby, przeliczaliśmy elementy, doskonaliliśmy orientację w przestrzeni poprzez poruszanie się po labiryncie.Na zakończenie uczniowie wykonali pracę plastyczną – wyklejali plasteliną dziurkowanego Migotka oraz jego rodzinę, rozwijając przy tym sprawność manualną i kreatywność.