ZPEW

Drzwi Otwarte w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Turku

Drzwi Otwarte

  • Admin
  • 21/05/2026

Drzwi Otwarte w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Turku

21 maja w naszym Ośrodku odbyły się Drzwi Otwarte. Wydarzenie oficjalnie otworzyła Pani Izabela Walczak – Wicedyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Pan Jan Smak – Starosta Turecki oraz Pan Robert Żółtaszek – Naczelnik Wydziału Edukacji, Sportu i Promocji.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym otwarciem ogrodu doświadczeń, zlokalizowanego na zewnątrz placówki. Jego głównym celem jest wspieranie treningu sensorycznego poprzez dostarczanie bodźców wszystkim układom zmysłowym. Nowa przestrzeń wzbudziła duże zainteresowanie odwiedzających, którzy chętnie korzystali z przygotowanych ścieżek i stanowisk sensorycznych.

Drzwi Otwarte były doskonałą okazją, aby rodzice, dzieci i młodzież mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Ośrodka. Podczas spaceru po szkole goście mieli możliwość obejrzenia wystaw zdjęć ukazujących codzienne życie placówki, a także prezentacji prac i osiągnięć naszych uczniów.

Zaprezentowana została również baza lokalowa i dydaktyczna, w tym m.in. pracownie specjalistyczne: logopedyczna, terapii Biofeedback, Sala Doświadczania Świata, podłoga interaktywna, pracownia gastronomiczna, żywa pracownia przyrodnicza – Eko Szklarnia, harcówka oraz siłownia .

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także możliwość obserwacji pracy drukarki 3D oraz poznania procesu powstawania modeli przestrzennych. Uczestnicy wydarzenia mogli również zapoznać się z metodą wykorzystania kamertonów .

W trakcie „spaceru po szkole” odwiedzający mieli okazję przyjrzeć się prowadzonym zajęciom w różnych pracowniach – matematyczno-przyrodniczej, języka angielskiego, humanistycznej, a także w bibliotece szkolnej i świetlicy. Dodatkowo w salach lekcyjnych odbywały się warsztaty, takie jak terapia ręki, tworzenie kukiełek z łyżek, malowanie na szkle, kreatywny design „Pixel Art” oraz wypalanie w drewnie – pirografia.

Nie zabrakło również atrakcji kulinarnych. Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia, kształcący się w zawodzie kucharz, przygotowali kącik inspiracji kulinarnych. Goście mogli także skosztować kanapek z warzywami pochodzącymi ze szkolnej szklarni.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i wspólnie spędzony czas.

Cieszymy się, że mogli Państwo bliżej poznać naszą placówkę, nasz zespół oraz codzienną działalność Ośrodka. Państwa obecność, uśmiechy i pozytywna energia są dla nas ogromną motywacją do dalszego działania.

Zadanie zostało współfinansowane ze środków Powiatu Tureckiego w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie nauki, edukacji, oświaty i wychowania pn. „Organizacja na terenie Powiatu Tureckiego przedsięwzięć służących wspieraniu i promocji działalności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku”.

Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie Przyjaźni Dzieciom

Zdjęcia do artykułu: