30 kwietnia w naszym Ośrodku odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu państwowego. Zaproszonych gości przywitała Pani Agnieszka Idzikowska – Wicedyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Aleksandra Purcel – Kowalska – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Sportu i Promocji oraz Pani Marzena Kornacka- Przewodnicząca Rady Rodziców. Podczas części artystycznej usłyszeliśmy wiersze oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu naszych wychowanków. Uczniowie recytując i śpiewając, przypomnieli o tym, jak ważna jest wolność i miłość do ojczyzny .Kulminacyjnym punktem programu był wzruszający taniec w wykonaniu naszych uczniów. Symboliczna choreografia, połączona z poruszającą muzyką, wywołała u wielu widzów łzy wzruszenia. Był to doskonały dowód na to, że o historii można opowiadać nie tylko słowem. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie tej pięknej uroczystości.
Apel przygotowały panie: Beata Szczesiak, Aneta Wieczorkiewicz, Agnieszka Krzyżanowska.