ZPEW

XIII Letnie Ogólnopolskie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice

Igrzyska Olimpiad Specjalnych

  • Admin
  • 19/05/2026

XIII Letnie Ogólnopolskie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice

W dniach 8-10 maja 2026 r. uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w XIII Letnich
Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Katowicach. Na obiekcie AWF Katowice
rywalizowało ze sobą 18 oddziałów z całej Polski w dyscyplinach: bocce, badminton, pływanie i golf. Nasi zawodnicy z klubu Olimpiad Specjalnych startowali w bocce i każdy z nich wywalczył medal - wspaniały symbol ich umiejętności. W grze deblowej Hubert Napieraj i Natan Białek zdobyli brązowy medal, w grze pojedynczej Hubert Napieraj wywalczył srebrny medal, a Natan Białek czwarte miejsce. Opiekunem i trenerem podczas zawodów była pani Izabella Frątczak. Poza rozgrywkami sportowymi uczniowie uczestniczyli w licznych atrakcjach zagwarantowanych przez organizatorów. Ponadto wzięli udział w warsztatach plastycznych, muzycznych, zwiedzili piękną starówkę Katowic. Podczas ceremonii otwarcia igrzysk dla wszystkich zaśpiewał i zatańczył zespół Long & Junior, przy ich znanych utworach „Tańcz, tańcz, tańcz” czy „ Kolorowa sukienka” bawili się wszyscy uczestnicy spotkania. To był cudowny czas pełen emocji i wzruszeń, gdzie zawodnicy pokazali, że sukces jest miarą wysiłku włożonego w trening. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za piękną sportową postawę!!!

Zdjęcia do artykułu: